Subskrypcja
Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać informacje z naszego serwisu.

 
Labrador 52 kg!!!

Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Dzisiaj trafił do nas "malutki" labek. Kolorem i wielkością przypominał niestety małą świnkę. Tylko ryjka i zakręconego ogonka mu brakowało. Właścicielka przyszła po ratunek, ponieważ nie daje sobie rady z odchudzeniem psa. To jest niestety bardzo poważny problem w naszych domach. Poza podstawowymi błędami w sposobie podawania karmy, rodzaju karmy, właściciele borykają się z tak zwanymi dokarmiaczkami - najczęściej babcia lub dziadek - którzy z źle pojmowanej miłości do zwierzęcia szkodzą mu, podtykając różnego rodzaju "smakołyki". Aby zakwalifikować naszego nowego pacjenta do programu odchudzającego zrobiliśmy badanie biochemiczne krwi oraz morfologię. Ponieważ okazało się, że ogólny stan Labusia jest bardzo dobry wdrożono mu program odchudzający. Niestety na efekty kilkanaście miesięcy trzeba będzie poczekać. Aby zdrowo odchudzić psa nie możemy tego robić intensywnie.
Poza niewątpliwie poważnym problemem tuszy, podczas badania stwierdzono w jednym z uszu cuchnąca ciemną wydzielinę. Po badaniu pod mikroskopem okazało się, że piesek jest zarażony świerzbem usznym z rodzaju Otodectes. Roztoczem tym, tak jak wszystkimi innymi, nasze pociechy zarażają się tylko i wyłącznie przez kontakt z chorym zwierzęciem. Oczywiście wdrożyliśmy odpowiednią terapię.
Przed właścicielami i przed nim samym duuuuże wyzwania.
Powodzenia.
Aktualności
ŚWIATOWY DZIEŃ PSA
 Wszystkim Psiakom  z okazji  ich ŚWIĘTA Życzymy  Wszystkiego Najlepszego 

Kamienie
Jak ważna jest odpowiednia dieta twojego pupila  żeby nie doszło do takiej kamicy pecherza moczowego

Kotek po wypadku
 przepuklina przeponowa

 
Podstrony:  1  2  3  4  5  6  7 
 
 

Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych. Więcej informacji w polityce prywatności.