Subskrypcja
Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać informacje z naszego serwisu.

 
Pasożyty Wewnętrzne

Foto
Foto
Foto
Psy:
Zwalczamy glistnice i tasiemczyce już od 2. tygodnia życia. Początkowo preparatami dwuskładnikowymi w płynie i paście, następnie tabletkami trzyskładnikowymi. Ponieważ posiadamy preparaty o różnym składzie możemy za każdym razem zmieniać rodzaj tabletki i pasożyty się nie uodparniają. Pieski miejskie odrobaczamy minimum co 3 miesiące. Pieski wiejskie, z ograniczonym kontaktem z innymi psiakami, odrobaczamy co pół roku.

Koty:
Zwalczamy glistnice i tasiemczyce już od 4. tygodnia życia. Początkowo preparatami dwuskładnikowymi w paście, następnie tabletkami dwuskładnikowymi. Ponieważ posiadamy preparaty o różnym składzie możemy za każdym razem zmieniać rodzaj tabletki i pasożyty się nie uodparniają. Kotki nie wychodzące z domu odrobaczamy minimum co 3 miesiące. Kotki polujące powinniśmy odrobaczać co miesiąc.

Gryzonie i zajęczaki:
Pasożyty wewnętrzne zwalczamy dwa razy do roku. Pierwszy raz przed sezonem wiosennych mleczyków, drugi raz po zakończonym sezonie. Gryzonie, które nie są karmione zieleniną, a jedynie karmami gotowymi nie wymagają profilaktycznego odrobaczania. Króliczkom raz do roku podajemy preparaty pierwotniakobójcze - przeciwko kokcydiozie.

Aktualności
ŚWIATOWY DZIEŃ PSA
 Wszystkim Psiakom  z okazji  ich ŚWIĘTA Życzymy  Wszystkiego Najlepszego 

Kamienie
Jak ważna jest odpowiednia dieta twojego pupila  żeby nie doszło do takiej kamicy pecherza moczowego

Kotek po wypadku
 przepuklina przeponowa

 
Podstrony:  1  2  3  4  5  6  7 
 
 

Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych. Więcej informacji w polityce prywatności.