Subskrypcja
Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać informacje z naszego serwisu.

 
Nasza Przychodnia

Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
W przychodni naszej specjalizujemy się w leczeniu i pielęgnacji Psów, Kotów, Gryzoni i Zajęczaków

Ambulatorium zwierząt zdrowych:
Tutaj zwalczamy pasożyty zewnętrzne i wewnętrzne oraz szczepimy nasze pupilki. W gabinecie tym wykonuje się również badanie dzieciaczków podczas pierwszej wizyty. Do tego pomieszczenia nie mają wstępu zwierzęta chore lub podejrzane o chorobę.

Ambulatorium zwierząt chorych: 
Jest to pomieszczenie, do którego trafia każde chore zwierzę. Miejsce, w którym zwierzaki są badane podstawowymi metodami diagnostycznymi. Tutaj osłuchujemy, opukujemy i oglądamy zwierzaka. Zaglądamy w uszka, głęboko w oczka i w pyszczek. Tutaj również pobieramy materiał do badań laboratoryjnych - pobieramy krew, zeskrobiny skóry, wymazy z chorobowo zmienionej skóry i przewodów słuchowych. Na tym stole wykonujemy drobne zabiegi ambulatoryjne np.: lewatywa czy cewnikowanie. Jest to podstawowe pomieszczenie terapeutyczne, w którym podajemy większość leków.
W gabinecie tym również przygotowujemy naszego pacjenta do szczegółowej diagnostyki (RTG, USG, EKG) i do zabiegów chirurgicznych (premedykacja, zakładanie wenflonu, intubacja i przygotowanie pola operacyjnego)

Diagnostyka szczegółowa: 
W naszej przychodni dysponujemy nowoczesnym i bardzo bezpiecznym aparatem do wykonywania zdjęć rentgenowskich. Jest on osadzony na ruchomym statywie, dzięki czemu możemy wykonywać zdjęcia śródoperacyjnie. Zdjęcia wykonujemy metodą cyfrową. Obraz jest widoczny po kilku minutach na ekranie monitora.
Posiadamy również aparat ultrasonograficzny do podstawowej diagnostyki USG oraz wykonywania zabiegów pod kontrolą fal ultradźwiękowych. 

Laboratorium:
Nasze laboratorium jest wyposażone w nowoczesny i nowy sprzęt do szybkiej diagnostyki, dzięki czemu możemy w około 10-15 minut precyzyjnie diagnozować szereg schorzeń i dysfunkcji poszczególnych narządów.
Posiadamy Analizator biochemiczny krwi, którym możemy oznaczyć 24 parametry łącznie i  to wszystko po 10 minutach od pobrania krwi od pacjenta. Analizator morfologiczny krwi pozwala na szybkie (2 minuty) zorientowanie się w ogólnym stanie zdrowia pacjenta. Aparat do oznaczania białek ostrej fazy zapalnej pozwala na wykrycie zagrożeń bez widocznych objawów zewnętrznych. Analizator biochemiczny moczu wraz z ultrawirówką pozwala na dokładną analizę schorzeń narządu moczowego. Wreszcie profesjonalny mikroskop z funkcją nagrywania obrazu - niezbędny do badań koproskopowych, dermatologicznych, urologicznych jak i cytologicznych.

Sala chirurgii miękkiej i twardej:
Nasza sala chirurgiczna jest wyposażona w nowoczesny, regulowany hydraulicznie stół operacyjny. Do kontroli parametrów życiowych pacjenta używamy pulsoksymetru i kardiomonitora. Do wspomagania pracy chirurga posiadamy (oczywiście poza kilkoma zestawami specjalistycznych narzędzi chirurgicznych) nóż elektryczny z funkcją elektrokauteryzacji tkanek oraz nowoczesny ssak chirurgiczny. Każdy nasz pacjent operowany w znieczuleniu ogólnym jest intubowany i w razie potrzeby wentylowany sztucznie mieszanką powietrza i tlenu. Sala wyposażona jest w aparat anestezjologiczny z respiratorem, dzięki czemu wykonujemy również zabiegi na otwartej klatce piersiowej. Nasze narzędzia są myte ręcznie, dezynfekowane chemicznie, następnie myte w myjce ultradźwiękowej i sterylizowane w sterylizatorze na gorące powietrze w temperaturze 180C.

Sala zabiegów "mokrych":
Specjalne pomieszczenie, w którym wykonuje się zabiegi z wykorzystaniem dużej ilości płynów. Wykonuje się tutaj zabiegi stomatologiczne i zabiegi laryngologiczne. Jest to również nasza porodówka. Tutaj wykonujemy cesarskie cięcia. Sala ta jest wyposażana w oddzielne urządzenia do sterylizacji narzędzi. Sprzęt do zabiegów stomatologii pielęgnacyjnej, zachowawczej i do chirurgii szczękowej. Sala ta jest wyposażona w urządzenie do płukania uszu. Własny stół operacyjny dostosowany do odbierania porodów wraz z inkubatorem dla szczeniaczków, które właśnie przyszły na świat stanowią idealny duet w tej sali.

Pracownia rehabilitacji:
Wyposażona w urządzenia do elektroterapii, laseroterapii oraz w bieżnię suchą dla psów o wadze do 30 kg. W pomieszczeniu tym wykonujemy również badanie kardiologiczne z wykorzystaniem 6. kanałowego aparatu EKG.

Pielęgnacja:
Nasz salon piękności dla psów i kotów jest miejscem, w którym z każdego stworzonka zrobimy salonową piękność. Dysponujemy dwoma profesjonalnymi stołami gromerskimi, Kilka zestawów narzędzi do strzyżenia i rozczesywania pozwala na bezkonfliktową pracę dwóch gromerek. Stabilna murowana wanna, z głowicą prysznicową nie wytwarzającą drażniących ultradźwięków, umożliwia nam bezstresowe kąpiele. Kosmetyki, które są używane do zabiegów pielęgnacyjnych, są profesjonalnymi, niskoalergizującymi preparatami z najwyższej półki. Strzyżemy nawet agresywne zwierzęta nie używając środków uspokajających.

Aktualności
ŚWIATOWY DZIEŃ PSA
 Wszystkim Psiakom  z okazji  ich ŚWIĘTA Życzymy  Wszystkiego Najlepszego 

Kamienie
Jak ważna jest odpowiednia dieta twojego pupila  żeby nie doszło do takiej kamicy pecherza moczowego

Kotek po wypadku
 przepuklina przeponowa

 
Podstrony:  1  2  3  4  5  6  7 
 
 

Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych. Więcej informacji w polityce prywatności.